Kombinowane baggy, które przestały być baggy.

Uszyłam sobie spodnie. Dresowe, wygodne, do chodzenia po domu, ewentualnie do piachu z Misiem. Jeśli zmobilizuję się i zacznę biegać, bądź ćwiczyć, pewnie też się przydadzą. Jednak dziś nie będzie o nich. W trakcie krojenia ich wycięłam przy okazji spodenki dla Michałka z mojego ulubionego wykroju z Ottobre, o którym ostatnio ciągle wspominam ;)


A dlaczego kombinowane? Pierwsze kombinacje pojawił się przy krojeniu. W żaden sposób nie udało mi się ułożyć spodni swoich i Misia tak, aby baggy wypadały na złożeniu materiału. Więc zamiast z dwóch, są z czterech części.
Ponieważ dresówka, z której akurat cięłam była czarna, to i baggy dla Misia wyszły czarne. Gdy zabrałam się zszywanie ich, stwierdziłam, że są zdecydowania "za czarne" i muszę coś wymyślić, żeby je ożywić. 

Padło na pomarańcz, który pojawił się już jako dodatek w dwóch bluzach. Wycięłam pomarańczowe kieszenie, pasek na wciągnięcie gumki, oraz ściągacze. 

Przyszyłam kieszonki i zorientowałam się, że przecież wykrój przewiduje utworzenie tunelu na gumkę poprzez zawinięcie nadmiaru materiału z góry, a ja go nie odcięłam. Żeby już nie wypruwać kieszeni skróciłam nogawki i wycięłam wyżej krok. 

Robiłam to na oko, więc spodenki z baggy przekształciły się w luźne dresy. W sumie nawet nieźle to wyszło, a Misio będzie mieć spodnie w różnych fasonach ;). 

Żeby jednak nie było zbyt łatwo i lekko wymyśliłam sobie jeszcze na zewnętrznych szwach pomarańczowe wypustki, które miały dodatkowo rozjaśnić całość - kieszenie i pas chowają się pod bluzą, więc ich nie widać.


Pomysł oczywiście urodził się około 21 godziny, gotowej wypustki brak. Wujek Google powiedział, że potrzebuję pasek materiału i sznurek i mogę zrobić własną wypustkę. Sznurek na szczęście się znalazł, materiał był, więc na szybko powstały dwa kawałki wypustki i spodenki mogły zostać zszyte. :)

Szczerze powiedziawszy efekt końcowy przerósł moje oczekiwania. Czarność spodni została całkowicie przełamana pięknym pomarańczem, a dzięki wypustce spodenki wyglądają jak sklepowe "rasowe" dresy ;) 
A jak Wam się podobają? :)