Komplet na jesień

Niestety zimne wieczory i poranki już nastały i wróżą nadejście jesieni, miejmy nadzieję, że tej złotej i pięknej. Lato przyzwyczaiło nas do ciepłego klimatu i teraz przy 20 stopniach wydaje się być chłodno. Komplet, który uszyłam jest na jeszcze niższe temperatury, więc będzie czekać w szafce na swoją kolej.Pikowana dresówka drapana jest gruba, cieplutka i milutka za sprawą meszku na lewej stronie. Spodnie znów szyłam z tego samego wykroju, chyba zaczynam się do niego przekonywać pomału, tym razem zrezygnowałam z łat i ściągaczy na dole. Ściągacze za to pojawiły się przy kieszonkach. 


Ślepy rozporek to zdecydowany "must have", szalenie mi się podoba!Nogawki tylko podwinięte - ciągle nie odważyłam się użyć podwójnej igły ;) Muszę wymyślić gdzie dać drugą szpulkę nici, bo w mojej maszynie chyba nie ma na nią miejsca.


I jeszcze zbliżenie na kieszeń ;)


Bezrękawnik szyłam jako pierwszy. Skorzystałam z tego samego wykroju co tutaj. Tylko zmodyfikowałam go wg potrzeb - pominęłam zamek, a zamiast kaptura wszyłam komin. Dzięki temu mam dwa w jednym i nie muszę już ubierać osobno komina.


Komin jest dość wysoki i mogę go wywinąć na pół i w dalszym ciągu osłaniać będzie szyję przed wiatrem lub zostawić pomarszczony - to sprawdzi się pewnie przy bardzo wietrznej pogodzie (i tak ułożony podoba mi się bardziej ;) )


Otwory na ręce wykończyłam ściągaczami, żeby nie "podwiewało" pod pachami ;)


Na brzuszku jest ogromna kieszeń kangur. W środku te same potworki co w kominie. I na dole też ściągacz.Na koniec zdjęcia na modelu, Michaś nawet dziś miał ochotę pozować. Nie myślcie jednak, że tak się cieszył z przymiarek. Był mocno niezadowolony i zaczynał płakać. Ale wystarczyło hasło "popatrz, mam aparat!" i uśmiech w cudowny sposób powrócił na buźkę.


Mój mały czyścioch ledwo rano porwał mopa i zabrał się za pucowanie podłóg. Nie zdążyłam nawet założyć tej włochatej nakładki ;)


Czy dla Waszych pociech najfajniejszymi zabawkami też są miotła, mop i odkurzacz czy tylko moje dziecko tak ma? ;)